dare 2 dream

Blogul lui andreileca78

Undefeated and still champion of the world … Lucian Bute

Asa a fost anuntat invingatorul partidei din dimineasta asta: undefeated and still champion of the world LUCIANNNN BUTEEE. Am gasit si imaginle video cu finalul meciului, priviti.

Sambata dimineata la ora 5.50 m-am apucat sa scriu acest articol dupa ce Lucian Bute a terminat invingator meciul cu Zunica (Columbia) prin KO tehnic in repreza a patra dupa de cu cateva secunde in urma reusite un „uppercut la ficat” care il imobilizate pe adversar la podea pentru 8-9 secunde. Lucian Bute nu a avut practic nicio problema, castigand clar cele trei reprize care avusesera loc, pentru ca in repriza a patra, cateva lovituri la ficat sa  puna capat meciului.
bute_37673

Am anuntat acet meci printr-un articol acum cateva zile dar Bute merica inca un articol in cinstea victoriei de astazi. Palmaresul sau la profesionisti dupa acest meci este 24-0-0 (19), adica are 24 de victorii, dintre care 19 inainte de termen, 0 remize si 0 infrangeri.

Asadar mr. KO isi continua drumul spre visul sau, acela de a boxa in Las Vegas.

Primele cuvinte ale campionului dupa meci: „Va multumesc tuturor pentru suport. A fost o seara exceptionala. Am demonstrat ceea ce trebuia, ca sint campion si camerit sa fiu campion. Dedic aceasta victorie lui Eric Lucas si fetitei lui„.